Ana sayfa » Genel » 12 Yaş Altı Çocuklar İçin YouTube: YouTube Kids

12 Yaş Altı Çocuklar İçin YouTube: YouTube Kids

by Utku Hasbey Kurban
YouTube Kids
Ana sayfa » Genel » 12 Yaş Altı Çocuklar İçin YouTube: YouTube Kids

Dünyada 6 yıldır kullanımda olan YouTube Kids şimdi Türkiye ye geldi. Artık YouTube çocuklarımız için daha güvenli bir hal aldı. Ülkemizde İOS, Android ve Masaüstünde kullanabilirsiniz.

YouTube Kids Nedir?

YouTube Kids Çocuklar için özel kılıyor. Onlara uygun gördüğü içerikleri gösteriyor bu sayede yanlış şeylerden etkilenmeleri önlüyor. Asıl amacı çocuklara onlar için faydalı ve kefili içerikleri sunmak. Bunun olma sebebi tüm içerikler çocuklara uygun olmuyor. Uygulamanın bizce en iyi özelliği Türkiye lansmanın da söylenen ebeveynlerin kendi çocuklarına uygun içerikleri belirleyebiliyorlar bu sayede o profile o kişiye uygun içerikler gösteriliyor.

Youtube Kids’in amaçları şunlar:

  • Türkiye deki çocukların sevdiği içerikleri göstermek
  • Onlara genel kültür kazandırmak
  • Eğlenceli ve öğretici vakit geçirtmek

Bunların yanında çocukların güvenli internet kullanmasını da sağlıyor. Ülkemizde ve dünyada küçük yaşta çocukların telefonlar, tabletle ve bilgisayar ile tanışması onların yanlış içerikler karşılarına çıkabiliyor. Asıl amaç bunu engellemek yani onlara uygun olan içerikleri karşılarına çıkarmak.

YouTube Kids Kimlere Hitap Ediyor?

Uygulama 13 yaş altı çocuklara hitap ediyor. Uygulama için 3 farklı kategori bulunuyor. Bunların yanında yukarıda bahsettiğimiz gibi ebeveyni kendi çocuğuna uygun videolar için optimize edebiliyor. Bu gruplandırma 4 yaş altı, 5-7 yaş arası ve 13 altı çocuklar olarak kategorize edilmiş durumda.

YouTube Kids’e Nasıl İndirebilirim/Kullanabilirim?

Uygulama İOS ve Android cihazlar üzerinden indirebiliyorsunuz. Bunun yanında web üzerinden giriş yapabiliyorsunuz. Daha fazla bilgi almak isterseniz kendi sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Related Articles

Yorum Yap