Ana sayfa » Genel » Film ve Dizi » Alper Çağlar’ın Yeni Projesi : BÖRÜ 2039

Alper Çağlar’ın Yeni Projesi : BÖRÜ 2039

by Utku Hasbey Kurban
BÖRÜ 2039

Alper Çağlar bir önceki başarılarının ardından şimdi de yeni bir proje duyurdu : BÖRÜ 2039.17 Ocak 2021 tarihinde yapımcı tarafından yayınlanan bir fragman ile duyurulan dizi, bilimkurgu türünde olacak, 6 bölümden oluşacak ve Aralık 2021 tarihinde BluTV ekranlarında olacak. BÖRÜ 2039 şu fragman ile duyuruldu.

Türkiye’de geçen dizi adından da fark edilebileceği gibi 2039 yıllarını konu alacak.Caglar Arts kanalı günümüzden 2039 yılına kadar yaşanan olayların kronolojik bir sırada önümüze sunulduğu bir video yayınladı.Yeni ve daha tehlikeli virüslerin ortaya çıktığı, yapay zekanın insan zekasını geçtiği, tehlikeli teknolojilerin yaygınlaştığı, ülkeler ve milletlerinin kaosa sürüklendiği bir gelecek söz konusu.Dizi bizlere dünyaca ünlü teknoloji şirketlerinin sahibi Kemal Boratav’ın hikayesini anlatacak.

Dizinin yapımcılığı ve yönetmenliğini üstlenen Alper Çağlar, daha önce de Dağ, Dağ 2, Börü gibi yapımlarda yer almıştı.

Oyuncu kadrosu henüz açıklanmayan dizide, Yönetmen kadrosunda ilk BÖRÜ serisinin de yönetmenleri olan Can Emre ve Cem Özüduru’ya ek olarak Ahmet Atalay da dahil olmak üzere dört kişi olacak.

BÖRÜ 2039’un tema ve kaosunu yansıtacak gelecek temalı orkestral müziklerine Lincoln Jaeger imza atacak.

Peki, Alper Çağlar kimdir? Alper Çağlar 1 Eylül 1981’de 3 çocuklu bir ailenin ortancası olarak Ankara’da dünyaya gelmiştir. Küçüklüğünden beri sinemaya ve öykü anlatmaya ilgisinden dolayı Robert Kolej bünyesindeki lise hayatı boyunca irili ufaklı birçok öykü, animasyon ve çizgi romanı tasarlayan Alper Çağlar.  Gerçek anlamda ilk filmini Lise 2 senesinde Kırgızistan’da çektiği belgesel filmi “Not So Far Away” adlı eserle gerçekleştirmiştir.  Lise eğitimi ardından kazandığı burs ile Amerika’da University of Virginia’da okumuştur.Eğitimini Medya İlişkileri, İletişim ve son olarak Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarım bölümünde tamamlamıştır.Alper Çağlar’ın ününü asıl yayan film Dağ’dır.Ardından Dağ serisinin devamı Dağ 2 ve Panzehir filmleri ile ; Börü adlı dizisi ününe ün katmıştır.

Hyundai’nin yeni çıkardığı TIGER hakkında yazdığımız yazıya bakmak isterseniz tıklayınız.

Related Articles

Yorum Yap