Ana sayfa » Genel » Film ve Dizi » Arşivde Kalan Kubrick Projesi Hayata Geçiriliyor: Lunatic At Large

Arşivde Kalan Kubrick Projesi Hayata Geçiriliyor: Lunatic At Large

by Utku Hasbey Kurban
Lunatic at Large

Stanley Kubrick’in  yapım aşamasına geçemediği projesi Lunatic at Large, Bruce Hendricks ve Galen Walker tarafından hayata geçirilebilir.

Stanley Kubrick hayata geçiremeyince arşivde kalan Lunatic at Large, yapımcı Bruce Hendricks ve Galen Walker tarafından hayata geçirilmeyi planlanıyor.

2001: A Space Odyssey, Full Metal Jacket ve The Shining gibi yapımlarla adını sinema tarihinde unutulmayacak bir yere altın harfler ile yazdıran Stanley  Kubrick’in 1999 yılındaki vefatının ardından tarihin tozlu raflarında kalan üç projeden biri, Lunatic at Large’ın hikâyesiydi. Kubrick, bu projeyi hayata geçirmeyi planlamıştı ancak bu isteğini hiçbir zaman gerçekleştiremedi.

Lunatic at Large, Noir Türünde olabilir

 

Walker ve Hendricks, filmin hikâyesini Stanley Kubrick ve Jim Thompson’ının beraber hayata geçirdiği hikâyelerine uygun film noir bir gerilim filmi olarak tanımladı. Filmin yapım sürecinin 2021 yılının sonbaharında başlaması planlanıyor.

Walker filmle ilgili yaptığı açıklamalarda “Yıllar sonra bir Stanley Kubrick projesini beyazperdeye taşıma fırsatı yakalamış olmak benim için bir hayalin gerçekleşmesi gibi” sözlerine yer verdi ve filmi, Kubrick’in eşsiz tarzı ve vizyonuna uygun bir şekilde yapmak istediklerini belirtti. Hendricks ise, “Stanley Kubrick’in birçok yönetmen üzerinde muazzam etkileri oldu. Kendisine ait bu orijinal fikrin bize emanet edilmiş olması onur verici” dedi.

Alper Çağlan’ın Yeni Projesi: BÖRÜ 2039 haberimize gitmek isterseniz tıklayınız.

Related Articles

Yorum Yap