Ana sayfa » Genel » Bilim » Boston Dynamics’in Hisseleri Hyundai Motors’a Satıldı!

Boston Dynamics’in Hisseleri Hyundai Motors’a Satıldı!

by Utku Hasbey Kurban
Boston Dynamics’in Hisseleri Hyundai Motors’a Satıldı!

Boston Dynamics’in Hisseleri Hyundai Motors’a Satıldı!

Boston Dynamics’in Hisseleri Hyundai Motors’a Satıldı! Son günlerin aynı zamanda son yılların robotlar üzerine olan ilgi ve istekler daha da artmış durumda. insanlar neden bu robotlara ilgi duyuyor? Belki de sonumuza getirecek bir teknolojinin yoğunlaşmaktayız. İlerleyen günlerde bunları daha da net göreceğiz. Neyse biz konumuza geri dönelim ve bu olayı değerlendirelim!

Boston Dynamics’in büyük bir yüzdesi satıldı!

Boston Dynamics’in geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaptığı “spot” ile daha da dikkatleri üstüne çekmişti. Boston Dynamics ilk 1992 yılında  Massachusetts Teknoloji Enstitüsü sayesinde kurulmuş 2014 yılında da google’ın alt firmalarına devredilmişti.  Daha sonra da Softbank’a satılmıştı. hisselerinin bulunduğu Softbank’a  yaklaşık 800 milyon dolar (Boston Dynamics’in %80 hissesine denk geliyor.) ödenerek Hyundai Motors,Boston dynamics’in ortağı oldu.

Söylentilere göre;

Veri analistlerinin görüşüne göre Hyundai bu firmayı kullanarak taşıt fabrikalarının daha da otonom hale getirmek istediğini belirtiyorlar. Dahası farklı alanlarda birçok proje hayata geçirmeyi hedefledikleri de belirtilmektedir.

Boston dynamics’i ziyaret etmek isterseniz tıklayınız.

Diğer haberlerimizi incelemek isterseniz tıklayınız.

 

Related Articles

Yorum Yap