Ana sayfa » Genel » Oyun » CD Projekt, Digital Scape Studios’u Satın Aldı

CD Projekt, Digital Scape Studios’u Satın Aldı

by Utku Hasbey Kurban
CD Projekt Red

Cyberpunk 2077 için yayınlanan son patchin ardından CD Projekt, 3 yıldır partner olarak çalıştığı Digital Scape’i resmen satın aldığını duyurdu. 500’den fazla güncelleme notu gelen patchde oyun yeniden yapılmış gibi oldu.

2012 Yılında Digital Scapes firması BioWare gibi büyük firmalarla çalıştı. Gayet büyük ciddi işlere imzasını attırdı. 2018’den beri CD Projekt ile beraber çalışıyorlardı. Cyberpunk 2077 için optimizasyon işlerinde çok ciddi katkılar sağladı.

CD Projeckt CTO’su Pawel Zawodny: ”Cyberpunk 2077’yi geliştirme ve iyileştirme sırasında Digital Scapes bize gerçekten büyük katkı sağladı. Projelerimize katkıda bulunmanın yanında teknolojilerimizi mükemmelleştirmek için oldukça yardımcı oldular” dedi.

CD Projekt RED Vancouver ekibi oluşuyor

Artık Digital Scapes’in adı CD Projekt RED Vancouver olarak değişti. Stüdyo başkanı Marcin Chudy: “The Witcher üçlemesi ve Cyberpunk 2077 gibi inanılmaz büyük oyunları geliştiren bir stüdyoya katılmış olduğumuz için gerçekten çok mutlu ve heyecanlıyız. Oyun ve teknoloji alanındaki katkılarımızla oyunları daha çekici hale getireceğimize inanıyoruz” dedi. Aynı zamanda bu firma Witcher oyununa da güncelleme getirmeyi düşünüyor. Firmanın Kanada da yeni iş ilanları açtığı ve stüdyoyu büyütme aşamasına geçtiği belirtiliyor. Witcher seri olarak her ne kadar bitmiş olsa da oyuna gelecek yeni içerik ve modlar sayesinde oyunun bir süre daha yaşayacağı düşünülüyor.

Eğer Cyberpunk 2077 1.2 patch’ine ulaşmak isterseniz buradan gidebilirsiniz

Elon Musk’un bitcoin hakkındaki açıklamalarını bakmak isterseniz buradan bakabilirsiniz

Related Articles

Yorum Yap