Ana sayfa » Genel » Oyun » Codemasters Resmi Olarak EA Tarafından Satın Alındı

Codemasters Resmi Olarak EA Tarafından Satın Alındı

by Utku Hasbey Kurban
Codemasters

2 Ay önce yazdığımız yazıdaki olay gerçekleşti. Artık Dirt, Grid ve F1 markaları  eEA ‘inline geçti. Codemasters’ın EA tarafından alınması ile birlikte EA’den yarış oyunu bekliyoruz. Sitemizdeki o yazıyı okumak isterseniz tıklayınız. Codemasters satın alamak isteyen ilk marka Take-Two olmuş.  Ama EA daha yüksek bir bedel ödemeyi kabul etmiş. Firma 1.2 Milyon $ karşılında satın alındı.

Electronic Arts ve Codemasters’daki yetenekli ekipleri bir araya getirirken, yarış oyunları için heyecan verici yeni bir çağın başlangıcıdır. Ekiplerimiz, her platformdaki oyuncular için harika oyunlarla yarış eğlencesinde küresel bir güç merkezi olacak ve başlamak için sabırsızlanıyorum.

 

Andrew Wilson (Electronic Arts CEO’su)

 

Bugün, Codemasters tarihinde bir dönüm noktası. Çalışanlarımız ve oyuncularımız için heyecan verici bir gün. EA ile ortaklığımız, ekiplerimizin çok beğenilen markalarımızın yeni zirvelere taşımasını ve oyuncu ağları aracılığıyla büyük bir küresel kitleye ulaşmasını sağlayacak. EA ile birlikte dünya çapındaki yarış hayranları için daha da çekici deneyimler yaratmak için yarış oyunlarını yeniden tanımlayabiliriz.

 

Frank Sagnier(Codemasters CEO’su)

Açıklamalardan anlayabileceğimiz gibi Codemasters’ın yaptığı oyunların bütçesi artacak bu sayede daha kaliteli oyunlar yapabilecekler. Bizce bu ortaklık biz oyunculara daha kaliteli yarış oyunları sağlayabilir.

 

Related Articles

Yorum Yap