Ana sayfa » Genel » Oyun » Cyberpunk 2077 hakkında yabancı basından ilk yorumlar geldi.

Cyberpunk 2077 hakkında yabancı basından ilk yorumlar geldi.

by Utku Hasbey Kurban
Cyberpunk 2077

Bu yılın en çok beklenen oyunu Cyberpunk 2077 hakkında beklentileri karşılıyabilecekmi diye bir düşünce vardı. Oyunu geliştiren firma  CD Projekt Red beklentileri karşılayabilmek için oyunu sürekli ertelediler. En son ertelemede oyunu PC, PlayStion5 ve Xbox Series X ‘ de sorun olmadığını ama bir önceki konsollara oyunu optimize edemeklerini bu yüzdende oyunun çıkış tarihini ertelediklerini söylemişlerdi. Bu çok doğruydu çünkü oyun aşırı derecede bir beklentiyle geliyor. Oyunu bu sefer ertelemediler. Bazı yabancı kuruluşlara 16 saat oynamaları için fırsat verilmiş. Oynayan yabancı yayın kuruşları oyun hakkında incelemelirin ve görüşlerini belitti. En son ertelenme olmasaydı 19 kasım tarihinde cıkış yapıcaktı.

İşte Cyberpunk 2077 hakkında yorumlar.

Oyun inanılmaz derecede ayrıntılı ve şehir gerçekten yaşıyor gibi hissettiriyor.

Yaptığınız seçimler çok önemli. Rastgele başınıza gelen bir olayda yaptığınız seçim, tüm oyunun gidişatını etkileyebiliyor.

Ana hikaye fazlasıyla etkileyici ve aynı zamanda yan görevler de çok kaliteli. Witcher 3’teki gibi, ana görev olabilecek kalitede yan görevler mevcut.

Şehirde istediğiniz zaman yapacak bir şey bulabiliyorsunuz ancak yan hikayenin de yan hikayesi sayılabilecek görevler, bir süre sonra tekrar ediyor gibi hissettiriyor.

Oyunda hala hatalar bulunuyor, ertelenmesi iyi olmuş.

RPG elementleri bir hayli yüksek. Savaş odaklı ve shooter odaklı bir oyun değil, yakın dövüş de bir hayli önemli.

Araba sürmesi keyifli.

Aksiyon sırasında yapay zeka fazlasıyla tatmin edici ancak gizlilik sırasında o kadar tatmin edici değil.

Johnny Silverhand oyuna ekstra keyif katmış.

Genel olarak ilk 16 saatin olağanüstü olduğu söylenmiş.

Oyun  10 aralık tarihinde çıkış için PlayStation 4 ve Xbox One için çıkış yapacak. Yeni nesil için 2021 yılında gelicek ama geriye uyumluluk ile oynanbilir. Oyunun Steam fiyatı 249TL. Steam sayfasına gitmek isterseniz tıklayınız. Bir öneceki haberimiz olan F1 Türkiye Grand Prix’si için güzel haber geldi yazımıza gitmek için tıklayınız.

 

Related Articles

Yorum Yap