Ana sayfa » Genel » Elon Musk’ın Yeni Girişimi Belli Oldu: Tekila

Elon Musk’ın Yeni Girişimi Belli Oldu: Tekila

by Utku Hasbey Kurban
Elon Musk'ın Yeni Girişimi

Elon Musk’ın Yeni Girişimi: Tekila

Elon Musk kimdir?  Elon Musk’ın yeni girişimi tekila nedir? Elon Musk yeni girişimi nedir? Elon Musk bugüne kadar birçok girişim ve farklı alanlarda yatırım yapmış bir mühendis, mucit gibi birçok vasfı bulunan bir karakterdir. Elon Musk bugüne kadar çok ilginç ve farklı girişimler ve yatırımlar ile dikkat çekti. Son günlerde de bir yenisini ekledi. Gelin birlikte o yeni girişimini inceleyelim ama ondan önce kendisini tanımakla başlayalım.

Elon Musk Kimdir?

Elon Musk 1971 tarihinde Güney  Afrika’da doğmuştur. Elon Musk aslında Amerikalı olduğunu düşünüyoruz ama o aslında hem Amerikalı, Kanadalı ve aynı zamanda Afrikalıdır. Elon Musk ,17 yaşına kadar Afrika’da eğitim gördü bu dönem içinde eğitim  gördüğü okulun kütüphanesindeki tüm kitapları okudu. Musk, sonrasında öğretmeni ile konuşarak bir ansiklopedi seti okumaya başlamıştır ve bu dönemlerini çok uzun saatler kitap okuyarak geçirmiştir. Üniversite için tekrardan Amerika kıtasına gelmiştir. Blastar adında ilk  oyununu da 500 dolara satmıştır. Amerika’ya geldikten sonra işletme ve fizik okumaya karar verdi. Bu aşamaları da tamamladıktan sonra Doktorasına başladı ve kısa süre sonra yarıda bırakıp ayrıldı. İlk girişimi olan Zip2’yi kurdu. Bundan sonra ki girişimi için buradan sermaye oluşturarak Paypal’ı kurdu ve aynı şekilde bu girişimini satarak tekrar bir sermaye oluşturdu. Kafasında oluşturduğu 3 ana başlık üzerine yatırım yaptı;

  • Uzay
  • Temiz enerji
  • İnternet

 

Elon Musk, bugüne kadar sadece bu 3 konu ile de kalmadı ve yeni girişimler ve projeler ile bizi meraklandırmaya devam ediyor.

Hadi gelin yeni girişimini inceleyelim.

Elon Musk Tesla.com üzerinden tekila  satmaya başladı

Elon Musk 2018 yılında 1 Nisan şakasını gerçekleştirdi.

Tesla Motor’un kurucusu Elon Musk attığı bir tweet üzerinden kendisinin şişelerce “Tesla quila” içip, bir Model 3 başında ağlarken sızıp kaldığını söylemişti tabi bu açıklaması 1 Nisan şakasıydı. 2 Yıl önce yaşanan bu olayı Nosotros Tequila’nın ürettiği tekilalar sayesinde gerçeğe dönüştü. Satışa sunulan “Tesla quila”, 750ml’lik şişeler ile 250 dolar fiyatıyla görücüye çıktı. Satışa sunulduktan 24 saat içerisinde stoklar tükendi. Elon Musk yine misyonunu ortaya koydu ve ilerleyen günlerde ilginç adımlarını merakla bekliyoruz.

Tesla quila satın almak için tıklayınız.

Diğer haberlerimize göz atmak için tıklayınız.

Related Articles

Yorum Yap