Ana sayfa » Genel » Spor » F1 Türkiye Grand Prix’si için güzel haber geldi.

F1 Türkiye Grand Prix’si için güzel haber geldi.

by Utku Hasbey Kurban
F1 Türkiye

Intercity İstanbul Park’ın 13-14-15 Kasım tarihlerinde sezonun 14. yarışı yapılan F1 Türkiye Grand Prix birçok kişi tarafından izlenmiş ve F1 hakkında bilgisi olmayan insanları buraya çekmişti. Ülkemizde olan bu yarış birçok kişi F1 i takip ettirdi ve ülkemizde baya bir yayıldı. Bundan önceki ülkemizdeki yarış 2011 yılında yapılmış 9 yıllık F1 hasreti son bulmuştu. Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak F1 Türkiye GP sonrası bir basın toplantısı düzenledi. FIA(Uluslararası Otomobil Federasyonu) tarafından 3 yıllığına Grade 1 lisansı alındığını ve Ülkemizin Grand Prix(GP) 2021 takviminde bunlması için görüşüldüğünü açıkladı. Düzenlenen basın toplantısında  Formula 1Türkiye Grand Prix ile ilgili şu açıklamarda bulundu.

“Dokuz yıl aranın ardından çok kısa bir sürede hazırlıklarını tamamladığımız bu organizasyondan ülke olarak alnımızın akı ile çıktık. 2020 yılında dünyada en çok insana ulaşan ve etkileşim alan organizasyona imza attık. FIA, pistimizin en iyi pistlere verilen Grade 1 lisansını 3 yıllığına onayladı.”

Bunu üzerie Formula 1 CEO’su ve İcra Kurulu Başkanı Chase Carey’i hafta sonu İstanbul’da konakladıklarını söyleyen Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak şunlarıda söyledi.

“Türkiye ve İstanbul’da Formula 1 yarışlarına gösterilen ilgi karşısında şaşkınlık içindeydi. Sadece bir yıl değil, yıllarca sürecek bir yarışın takvime dahil edilmesi için görüşmelerimiz sürüyor. FIA’dan aldığımız üç yıllık lisans zaten pistimizin her gelişmeye her an hazır olduğunun da kanıtı.”

Umarız ki önüzdeki zamanlardada ülkemizde F1  izleriz.

Bir öneceki F1 yazımıza gitmek isterseniz tıklayınız.

 

 

Related Articles

Yorum Yap