Ana sayfa » Genel » Film ve Dizi » Face/Off Filminin Yeniden Çevriminin Yönetmeni: Adam Wingard

Face/Off Filminin Yeniden Çevriminin Yönetmeni: Adam Wingard

by Utku Hasbey Kurban
Face/Off

1997 yapımı Face/Off’un yeniden çevrimini You’re Next, The Guest ve Godzilla vs. Kong gibi filmlerin yönetmeni Adam Wingard yönetecek.

A Better Tomorrow, The Killer , Red Cliff gibi filmlerin  yönetmeni John Woo, 1997 yılında John Travolta ve Nicolas Cage‘in başrollerini paylaştığı Face/Off filmine imza atmıştı. Film 80 milyon dolarlık bütçesiyle yaklaşık 250 milyon dolar hasılat elde edip dönemin en çok izlenen filmlerinden biri olmuştu.

Paramount Pictures,  Face/Off filminin yeniden çevriminin yönetmenliğini üstlenmesi için You’re Next, The Guest ve Godzilla Vs. Kong gibi filmlerin yönetmeni Adam Wingard ile anlaştı. Wingard senaryoyu You’re Next, The Guest, Blair Witch gibi filmlerde beraber çalıştığı Simon Barrett ile beraber yazacak. Daha eylül ayında gelen ilk bilgilerde senaryonun The Cloverfield Paradox ve 22 Jump Street gibi filmlerin senaristi Oren Uziel tarafından kaleme alınacağı  duyurulmuştu. Ancak görünene göre Wingard ve Barret projeyi baştan kaleme alacak.

Filmin yapımcılığını Neal Moritz, idari yapımcılığını ise Face/Off’unda yapımcı kadrosunda bulunan David Permut üstlenecek.

Paramount, 1997 yapımı orijinal filmin yeni kadro ve senaryo ile baştan çekilmesini düşünüyor. Ancak alınan bazı bilgilere göre Wingard’ın planları bundan biraz farklı. Adam Wingard, projeye tam anlamıyla bir yeniden çevrim olarak yaklaşmak yerine yeni çekilecek filmin 1997 yapımı orijinal filmin devamı niteliğinde olmasını planlıyor. John Travolta ve Nicolas Cage’in yeni filmde yer alması beklenmiyor.

Arşivde Kalan Kubrick Projesi Hayata Geçiriliyor: Lunatic At Large haberimize gitmek için tıklayınız

 

Related Articles

Yorum Yap