Ana sayfa » Genel » Teknoloji » Hyundai, DAL-e’yi tanıttı!

Hyundai, DAL-e’yi tanıttı!

by Utku Hasbey Kurban
Hyundai, DAL-e’yi tanıttı! Son yılların hızla gelişen otomobil üretici şirketleri arasında yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde Boston Dynamics’i satın alarak robotik alanda yatırımlarına devam ediyor.” Boston Dynamics’in Hisseleri Hyundai Motors’a Satıldı! “ Yazmış olduğumuz haberimizi de okuyabilirsiniz. Kısaca değinmek gerekirse, Hyundai Boston dynamics’in büyük bir yüzdesini almıştı. Gelin birazda geliştirilen DAL-e’yi inceleyelim.

Hyundai, DAL-e’yi tanıttı!

Hyundai, DAL-e’yi tanıttı! Son yılların hızla gelişen otomobil üretici şirketleri arasında yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde Boston Dynamics’i satın alarak robotik alanda yatırımlarına devam ediyor.” Boston Dynamics’in Hisseleri Hyundai Motors’a Satıldı! “ Yazmış olduğumuz haberimizi de okuyabilirsiniz. geçtiğimiz günlerde Hyundai Motors Group, Boston Dynamics’in büyük bir yüzdesini satın almıştı. Gelin birazda geliştirilen DAL-e’yi inceleyelim.

Hyundai Motors Group’un Girişimi: DAL-e

Hyundai Motors Group hız kesmeden robotik alandaki çalışmalarını arttırıyor. Geliştirilen cihazlar her geçen gün daha hassas , hareketli ve işlevselliği daha da gelişmiş oluyor. Bu özelliklere sahip yeni bir ürün daha geliştirmiş durumda bu da ; DAL-e, geliştirdikleri bu robot “spot” kadar da gelişmiş diyebiliriz. Daha önce “spot’u” incelediğimiz haberi de “Polis Köpekleri Artık Robota Dönüşüyor!” buradan okuyabilirsiniz. Dal-e’den devam edersek, DAL-e; isminin açılımı “Drive you, Assist you, Link with you-experience -Sizi yönlendirir, size yardımcı olur, sizinle bağlantı kurar-deneyim” sözcüklerinin baş harflerinin birleşiminden oluşmaktadır. .DAl-e’nin becerilerinden birisi, insanlar ile iletişim kurabilmesidir. 1.16 x 60 x 60 cm olan DAL-e, 80 kilogramda kütleye sahiptir. Geliştirmelerine devam edilecek olan; “DAL-e” yapay zekaya; dil işleme; yüz tanıma, gibi makine öğrenimlerine de sahip olacak.

Hyundai, DAL-e’yi tanıttı!

DAL-e’nin amacı nedir?

DAL-e’nin geliştirilme amacı insanlarla iletişim kurma, müşteriler gibi unsurlara arkadaş bağı kurma, duygusal bağ kurabilmeyi sağlıyor. DAL-e, sağladığı özellikler ile müşterilere yapay zekası yardımıyla  yardımcı olmayı hedefliyor.

Related Articles

Yorum Yap