Ana sayfa » Genel » Teknoloji » Hyundai, Yeni yürüyebilen İnsansız Arabasını Olan TIGER’ı tanıttı

Hyundai, Yeni yürüyebilen İnsansız Arabasını Olan TIGER’ı tanıttı

by Utku Hasbey Kurban
Hyundai

Hyundai, zor arazilerde ve uzay görevlerinde kullanılabilecek insansız robot arabasını tanıttı. Araba eklem bacaklı şekilde hareket edebiliyor. Bu sayede ise zorlu arazilerde sorun yaşamadan gidebiliyor. Hyundai, Futuristic projeleri için New Horizons Studios adında ayrı birim kurmuşlardı. TIGER kısaltmasının açılımı ise şu şekilde Transforming Intelligent Ground Excursion Robot(Dönüştürülebilir Akıllı Arazi Seyir Robotu) olan araba görünüşü arabayı anımsatsa da aslında çok farklı bir araç birden fazla eklem noktasına sahip özel bir tekerlekli bacaklara sahip.

Bu onu diğer arabalardan çok özel kılıyor.Hyundai tarafından önceden gösterilen Elevate konsepti ile benzer bir yapıdalar ama Elevate sadece insan taşımayı hedefliyordu. TIGER ise kargo, insan, ilk yardım paketleri gibi şeyleri taşımayı da hedefliyor. Bu yüzden Elevate konsepti ile ayrıştıkları yerler bulunuyor.

TIGER’ın en iyi yanlarından biriside modüler bir yapıya sahip. TIGER’a eVTOL entegre ederek bizi bir yerden bir yere uçuruyor. Video ‘da tüm yapabileceği şeyleri detaylı şekilde gösteriyor. TIGER sadece dünyamızdaki zorlu arazilerde değil uzay görevlerinde kullanılasıda planlanıyor.

TIGER hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.
Mağara adamı hakkında yazdığımız yazıya gitmek isterseniz tıklayınız.

Related Articles

Yorum Yap