Ana sayfa » Genel » ISS’te ilk Corona Virüs testi gerçekleşecek!

ISS’te ilk Corona Virüs testi gerçekleşecek!

by Utku Hasbey Kurban
ISS’te ilk Corona virüs testi gerçekleşecek!

ISS’te ilk Corona Virüs testi gerçekleşecek!

2019 Kasım ayında Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan Corona virüs, gün geçtikçe Dünya’da etkisini artırıyor. Küresel hale gelmeyi neredeyse başaran Corona virüs artık Uzay’a da çıkmış olabilir. Yeryüzünden 400 metre yükseklikte de artık panik yaşanıyor. ISS’e gönderilen uzay aracının fırlatıldığı bölgede bulunan bir yetkilinin Corona virüs testi pozitif çıktı. ISS’te ilk Corona virüs testi gerçekleşecek! Gelin daha detaylı incelemeye başlayalım.

ISS’te ilk Corona virüs testi gerçekleşecek!

Corona Virüs’ün Etkisi

Toplam Dünya’da vaka sayısı 70 milyonu bulurken ölüm sayısı da 2 milyona yaklaşıyor. Gün geçtikçe etkisini artıran Corona virüs belli ki  artık farklı yollarla da yeni mekanlar keşfetmek istiyor. Salgın boyunca en güvenilen yer olarak gösterilecek yerler arasında bir numarada bulunan Uluslar Arası Uzay İstasyonu’nada artık kırmızı bölge koymamız gerekebilir. Sebebi ise;Uzay istasyonuna gidecek olan bir uzay aracının fırlatıldığı bölgede bir yetkilide Corona virüs testi pozitif çıktı. Aynı zamanda Kazakistan’dan fırlatılan uzay aracının kontrolü sonucunda astronotlara bulaşma ihtimali üzerinde duruluyor.

ilerleyen günlerde daha detaylı öğreneceğiz.

Bulaşıcı hastalık Kargolardan bulaşır mı?

2019 Aralık ayından beri etkili olan COVID-19 nedeniyle evlere tıkalı hale geldik. Bu bulaşıcı hastalık dolayısıyla alışveriş yapmak için online alışverişe yöneldik aklımızda bir soru oluşuyor dışarıdan aldığımız paketlerden virüs bulaşabilir mi?

 

Dünyadaki vakaları öğrenebilirsiniz.

Dünya sağlık örgütünün sitesine gitmek için tıklayabilirsiniz.

Related Articles

Yorum Yap