Ana sayfa » Genel » Oyun » Kan, Ter ve Pikseller Kitabı Türkçe Çevriliyor.

Kan, Ter ve Pikseller Kitabı Türkçe Çevriliyor.

by Utku Hasbey Kurban
Pikseller

Blood, Sweat, and Pixels(Kan, Ter ve Pikseller) kitabı Jason Schreier 2017 yılında yazdığı kitap. Bu kitapta adından da anlayabileceğimiz gibi oyunlardan bahsediyor. Oyunların geliştirilme aşamaların da olan sorunlardan ve olanlardan bahsediyor. Kitap çok fazla beğeni toplayan bir kitap ama ülkemizde bulunmuyordu. Bu gelişme ile Blood, Sweat, and Pixels(Kan, Ter ve Pikseller) Türkçe çevriliyor.

İthaki yayınları biz Fantastik kitaplar ve Bilim Kurgu kitapları ile tanırken bu yılın başlarında Jason Schreier 2017 yılında yazdığı Blood, Sweat, and Pixels(Kan, Ter ve Pikseller) kitabını Türkçe çeviri ile geleceğini söylemişlerdi. Bu gün kitabın hangi tarihte raflarda olacağı açıklandı. 

İthaki yayın yönetmeni olan Alican Saygı Ortanca, bu gün  “Kan, Ter ve Pikseller” ismiyle 8 Ocak’ta raflarda bulunacağını açıkladı. Kitabın çevirisini ise başarılı çevirmen M. İhsan Tatari yapıyor.

Diablo 3, Destiny, The Witcher 3: Wild Hunt, Halo Wars, Uncharted 4: A Thief’s End, Shovel Knight, Star Wars 1313, Pillars of Eternity, Dragon Age: Inquisition ve Stardew Valley oyunlarının yapımından geliştirilme aşamalarından hikayeler ve bilgiler sunuyor. Yazar açığa çıkarttığı bilgiler yüzünden  pek sevilmeyen Oyun dünyasının en önemli gazetecilerinden biri olan Jason Schreier‘ın kaleminden geliyor. Kitabın nerde satılacağı hakkında bir bilgi yok ama muhtemel diğer kitaplar gibi intenet üzerinden alınılabilecekir. Alican Saygı Ortanca’nın kitabın hangi tarihte raflarda olacağını açıkladığı tweet.

Bir önceki yazımız olan Steam, 2020 Yılının En Çok Satan Ve Oynanan Oyunları Açıkladı gitmek için tıklayınız.

Related Articles

Yorum Yap