Ana sayfa » Genel » Teknoloji » LG Yeni Oyuncu Televizyonu Olan LG OLED 65” GX Tanıttı

LG Yeni Oyuncu Televizyonu Olan LG OLED 65” GX Tanıttı

by Utku Hasbey Kurban
LG yeni oyuncu televizyonu

Ünlü teknoloji firması LG. LG yeni oyuncu televizyonu oyuncuların da kullanabilmesi için ürettiği yeni televizyonunun olan LG OLED 65” GX özellikleri tanıtıcaz. Bildiğiniz üzere salgın dolayısıyla dışarı çıkamaz olduk. Evlerde kaldığımız bu zamanlarda yapabileceğimiz en eğlenceli aktivitelerden biri de bilgisayar oyunları. LG’de bu fırsatı değerlendirip yeni televizyonunu tanıttı.Gelin televizyonun özelliklerine bakalım.

Teknik Özellikleri

Bu televizyon 65 inç olup 4K çözünürlükle beraber gelmektedir. Oyuncu televizyon denince akla ilk gelen tabii ki de yenileme hızı. Bu televizyonun yenileme hızı 120 Hz ve 1ms değerinde bir gecikmesi var.Ve bir televizyonda görmeye alışkın olmadığımız FreeSync ve G-Sync desteklerinin bulunması. LG firması hem AMD hem de NVİDİA’yı sorunsuz bir şekilde destekliyor. Kullanılan OLED panel sayesinde uzun süreler oyun oynasanız bile gözünüzün maruz kaldığı mavi ışık seviyesi çok az.

OLED denince akla ilk incelik geliyor. Evet bu televizyon oldukça ince. Firmalar genelde televizyonlar daha ince olması için içindeki ses sistemini çıkarıyorlar. Fakat burda LG oyuncuları düşünerek ek bir ses sistemi almaya gerek olmadan televizyonun üstünde bulunan ses sistemini kullanabiliyorsunuz. Ama isterseniz de ek bir ses sistemi satın alarak ses kalitesini daha da iyileştirebilirsiniz.

Kumanda

Televizyonun kumandasına geldiğimizde ise bizi sesli kontrolle karşılıyor. Üstünde bulunan Netflix ve Amazon Prime tuşları sayesinde menülerle uğraşmadan direk uygulamaya gidebiliyoruz. Sorucaksınız bu kadar özelliğe sahip olan bir televizyona telefonumuzu yansıtamıyor muyuz? Evet İOS ve Android telefonumuzu App Store veya Play Store’den indireceğimiz uygulamadan ister kontrol edebiliyoruz istersek telefonumuzdaki ekranı yansıtabiliyoruz.

İşlemci

Ve bu televizyonun görüntüyü daha iyi yapmasını sağlayan en iyi özelliklerinden biri olan içerisinde barındırdığı yapay zekalı 3. nesil α9 işlemcisi. Görüntüyü ve sesi içinde bulunduğunuz ortama göre optimize ederek en iyi ses ve görüntü kalitesini almanızı sağlıyor. Gel gelelim bu teleziyonun fiyatına. 65 inçlik modelinin fiyatı güncel kurlarla 22.999TL. Yazımızı beğendiyseniz aşağıdaki butonlardan beğenmeyi düşündükleriniz yorumlara yazmayı unutmayın.

LG yeni oyuncu televizyonu  incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Sitemizdeki yeni çıkan Xiaomi Mi 11’i anlattığımız yazımıza gitmek isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

Sitemizdeki yeni yazıları okumak için takipte kalın…

Related Articles

Yorum Yap