Ana sayfa » Genel » Xbox » Microsoft Yeni Bir Stüdyo daha almak istiyor.

Microsoft Yeni Bir Stüdyo daha almak istiyor.

by Utku Hasbey Kurban
Microsoft Yeni Bir Stüdyo

Microsoft Yeni Bir Stüdyo’yu bünyesine katmak isiyor.

Oyun konsolundaki en büyük iki firmanın ikiside yakın zamanda yeni oyun konsollarını duyurdular. PlayStation Showcase sunumunda Sony 1.parti oyun stüdyolarının oyunlarını tanıtırken. Xbox lansımanında 1.parti oyun stüdyoları tarafından oyun görmedik ki bu. Hangisi daha iyi sorusunda büyük eksi olabilir. Çünkü o konsola özel çıkmayan oyunları diğer konsolda veya bilgisayardada oynabilceğin için bu bir eksiklik. Microsoft bunu kapatmak için ZeniMax(ZeniMax media, Bethesda Softworks, Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog ve Roundhouse Studios) alarak bunu için baya büyük bir adım attılar. Şimdide Microsoft Yeni Bir Stüdyo bünyesine katmak istiyor.

Microsoft Yeni Bir Stüdyoları istiyor

Xbox’ın başında olan kişi Phil Spencer 1.parti oyun stüdyoları almaya devam ediceklerini söylemişti. En son ortaya çıkan söylentilere göre yeni bir oyun stüdyosu peşine düştükleri söyleniyor. Nereden veya Hangi stüdyo olduğu hakkında pek fazla bilgi yok elimizdeki bilgiler. Japon kökenli oyun stüdyolarından birini katmak istediklerini biliyoruz. Japonyadaki en büyük oyun stüdyolarından ikisi Capcom ve Namco.

Capcom ve Namco

Microsoft Yeni Bir Stüdyo isteğini karşılabilirler . Bu PlayStation ve Xbox karşılaştırmasında yazımızda bahsettiğimiz gibi 1.parti oyunları tarafı eksik iken bunu kapatabilir. Bunun üzerine artı bile yazılılabilir. Bu oyunların bide Game Pass sistemine dahil edilmesi Game Pass sistemini daha fazla satmasınıda sağlıyacakki bu da Microsoft için gelir kapısı.  Capcom tarafında çok kökü seriler yer arıyor buna en büyük örnekler Street Fighter ve Resident Evil yer alıyor. Bunların yanında Capcom tarafından Resident Evil: Village  Sony Showcase lansımanında  sergilenmişti. Namco tarafında ise Dark Souls ve Tekken gibileri yer alıyor. Bizce Game Pass’e eklenmesini isterseniz diye sorarsanız biz Capcom u seçeriz çünkü Resident Evil ve Street Fighter gerçekten çok köklü ve büyük oyun serileri bunları  Game Pass’de görmek bizim tercihimiz sizin tercihiniz ne olurdu bunu yorumlarda bekliyoruz.

Game Pass’den bahsetmişken game pass belli  bir para vererek üyelik sistemi ile yüz küsür tane oyun size açıyor Türkiye için çok uygun fiyatlı almak isterseniz tıklayınız.

Xbox haberimize gitmek isterseniz bu tıklayınız.

PlayStation Haberimize gitmek isterseniz  tıklayınız.

Related Articles

Yorum Yap