Ana sayfa » Genel » Monolit Nedir?

Monolit Nedir?

by Utku Hasbey Kurban
monolit nedir?

Gizemli Monolit  Nerede? Monolit Nedir?

Son günlerde dikkatler Dünya’nın farklı yerlerinde ortaya çıkan monolitlerin üstünde. Peki monolitler nerede?  Sorusu geliyor akıllara ama ondan önce  daha önemli bir soru bunlar uzaylıların işareti olabilir mi? Gelin bunları daha yakından inceleyelim.

Geçen haftalarda ilk kez ABD’nin Utah eyaletinde  ortaya çıkan bu monolit ilgileri hala üzerine çekmeye devam ediyor. Yetkilerin ilk görüşlerinde bir sanatçı tarafından oraya yerleştirildiği tahminin de bulunulmuştu. Bu yapı ilk kez çevrede keşif yapan biyologlar tarafından keşfedilmişti. Bu yapının kimler tarafından konulduğu ve neden konulduğu hakkında bir bilgi yok. Bazı komplo teorisyenlerine göre dünya dışı varlıklar  ile ilgili olduğu  söylenmektedir.  Kimlerine göre ise birileri tarafından yaptırılmış bir monolit olduğu görüşündedir.

Monolit Nedir? Monolitler Nerede?

Sorusu geliyor akıllara ama ondan önce  daha önemli bir soru bunlar uzaylıların işareti olabilir mi? Gelin bunları daha yakından inceleyelim.Geçen haftalarda ilk kez ABD’nin Utah eyaletinde  ortaya çıkan bu monolit ilgileri hala üzerine çekmeye devam ediyor. Yetkilerin ilk görüşlerinde bir sanatçı tarafından oraya yerleştirildiği tahminin de bulunulmuştu. Bu yapı ilk kez çevrede keşif yapan biyologlar tarafından keşfedilmişti. Bu yapının kimler tarafından konulduğu ve neden konulduğu hakkında bir bilgi yok. Bazı komplo teorisyenlerine göre dünya dışı varlıklar  ile ilgili olduğu  söylenmektedir.  Kimlerine göre ise birileri tarafından yaptırılmış bir monolit olduğu görüşündedir.

Monolit nedir?

Monolit tek parçadan oluşmuş bir kayadan meydana gelmiş, görünümü dağ benzeri jeolojik büyük  boyutlu bir kitledir. Genellikle aşırı sert olan bu metaformik kayaçlar erozyona yol açmaktadır.

Monolit Bu Sefer Romanya’da!

ABD’de ilk kez ortaya çıkan monolit ve sonrasında da tekrardan ortadan kayboldu. ABD’de bulunan monolite benzer bir monolit daha Romanya’da rastlandı.

Bu monolit hakkında kesin bir yargıda bulunmak doğru değildir. Bu monolit’in varlığının sebebi başka bir şeyde olabilir. Yetkiler tarafından gelen açıklamalara itibar göstermek doğru olacaktır. Bunların tümü belki de bir provokasyon veya  dini törendir bunu ilerleyen zamanda göreceğiz.

Daha önce yazdığımız haberleri okumak için tıklayınız.

monolitler hakkında bilgiler edinmek için tıklayınız.

monolit nedir?

Related Articles

Yorum Yap