Ana sayfa » Genel » Spor » NBA’i nasıl takip edebiliriz? Neler Yapmamız lazım.

NBA’i nasıl takip edebiliriz? Neler Yapmamız lazım.

by Utku Hasbey Kurban
NBA'i nasıl takip edebiliriz

NBA’i nasıl takip edebiliriz. Sorunsunun cevabını bu yazımızında bulucaksınız. İlk baş NBA den kısaca bahsedelim. 30 takımın bulunduğu ve her takımın kendi şehri var bunu hiç takip etmeyen birisi için trabzonspor’un merkezisin trapzonda olması gibi düşünebilirsiniz. Takımlar kendi sahalarında yada başka şehirlerin sahalıran giderek 81  maç yaparlar(İstisna durum olarak geçen sezon daha az maç yapıldı.) . Otuz takım iki bölgeye ayrılır doğu ve batı takımları olmak üzere. 15 doğu , 15 batı takımı. Takımlar play-offlara kalmak için mücadele ederler . NBA play-offlarında doğudan 8 takım , batıdan 8 takım olmak üzere 16 takım bulunur. Bunlar ligi diğer kalan 14 takımdan daha iyi geçirmiş olan takımlardır. Play-off maçları 7 maçlık seri oynanır 4 maç kazanan turu geçer. NBA’de darf sistemi size şöyle açıklıyım.  Lig en kötü takım draftlarda liseden veya kolej takımlarından oyuncu seçerler bu oyuncular o takımın kaderini değiştirip onu üst sıralara çekebiliyorlar. NBA yurdışında ESPN ve TNT ülkemizde maçları S Sport kanalından izleyebilirsiniz. Şimdi asıl mesela hangi ve ne zaman izleyebilierize gelelim. NBA i takip edebilmek için bizi ve diğer sosyal medyadaki basketbol sayfalarını takip edebilirsiniz.

Yeni NBA Sezonu

NBA’i nasıl takip edebiliriz sorusu için bu sezondan itibaren başlanılabilir. Bu sezon COVİD-19 sebebiyle sezon normal oynanamıyor buble diye adlandırılan bir nevi kapsül gibi bir yerde COVİD-19 dan korunmak için oynuyorlar. Şimdi yeni sezonun nasıl olacağı hakkındaki bilgileri verelim. Bu sezon 72 maç oynanacak sezonda doğudan ilk 6 ve batıdan ilk 6 takım play-off’u garantilicekler. 7,8,9 ve 10 sıradaki takımlar Play-In turnuvası oynayacak.

7 ile 8. lerin kazananı play-off’a kalacak, kaybeden ise 9 ile 10. sıradaki takımın kaybedeni ile oynayacak. Bu karşılaşmayı kazanan takım da play-off’a kalan 8.  olacal.

Resmi açıklamalara göre NBA takvimi

11-19 Aralık 2020: Hazırlık maçları

22 Aralık 2020 – 4 Mart 2021: Normal sezonun ilk yarısı

5-10 Mart 2021: All-Star tatili

11 Mart – 16 Mayıs 2021: Normal sezonun ikinci yarısı

18-21 Mayıs 2021: Play-In turnuvası

22 Mayıs – 22 Temmuz 2021: 2021 NBA play-offları

NBA resmi sitesine gitmek için link e tıklayınız. Bunu gibi daha fazla NBA ve basketbol içeriklerine ulaşabilmek için bizi takip edebilirsiniz. Sitemizdeki F1 haberine gitmek isterseniz tıklayınız.

Related Articles

Yorum Yap