Ana sayfa » Genel » Oyun » Nintendo’nun Yeni Oyuncağı : Game & Watch

Nintendo’nun Yeni Oyuncağı : Game & Watch

by Utku Hasbey Kurban
Nintendo'nun yeni oyuncağı

Son çıkan güçlü oyuncu konsollarından sonra Nintendo, garip bir yeniliğe gitti. Nintendo’nun yeni oyuncağı Game & Watch’ı tanıttı. Kendisi PSP gibi olup nostaljik çizgilere sahip. Tabii ki de böyle bir tasarımı olması diğer oyuncu konsollarından daha fazla ilgi çekiyor. Nintendo markası eski zamanlarına dönmek istemiş gibi gözüküyor. Çıkardıkları son ürün olan Switch’ten sonra bu ürünü çıkarması ne kadar doğru bilinmez ama ilgi çekeceği kesin. Nintendo rakipleri karşısında biraz daha donanımsal eksikleri varmış gibi gözüküyor. Ama her zamanki Nintendo, kendi yolunda giden bir marka. Zaten çıkardığı ürünlere bakacak olursak ne dediğimi anlarsınız.

Tahmin edebileceğiniz gibi büyük oyunlar çalıştırmak için yapılmış bir konsol değil. Nintendo’nun yeni oyuncağı Game & Watch çok fazla bir olayı yok. Mario gibi ufak ve 2D oyunları çalıştırmak için yapılmış. Zaten konsolun teması da Super Mario. Nintendo, hayranlarını biraz üzecek gibi. Bu kadar güçlü oyuncu konsolları çıkan bir yılda ufak ve nostaljik bir konsol çıkarmak rakiplerinin gerisinde kalmasına sebep olabilir. Bu ufak konsolun diğer bir özelliği ise saat olması. Kol saati değil bu arada yanlış anlaşılma olmasın. Cebimizdeki telefonlar artık bazı bilgisayarlardan güçlü iken bunu alıp cebinize koymanız ne kadar anlamlı olur bilinmez ama koleksiyoncular veya nostaljik ürünleri sevenler için bence güzel bir ürün olabilir.

Fiyatı Ne Kadar Eren Bu Konsolun?

Ve şimdi en çok sorulan soru -ne kadar bu konsol?- sorusu. Türkiye’den her hangi bir fiyatlandırılması yok ama eğer ki yurt dışından almak isterseniz 50$ gibi bir fiyatı var. 15 Kasım tarihindeki dolar kuru ile 383 TL. Türkiye’de gidip 3 tane oyun çalıştıran bir konsola 383 Tl vermek ne kadar mantıklıdır bilinmez. Günümüzde 12 TFLOPS gibi çok yüksek hızlardan bahsedilirken Nintendo çıkıp -Size bir konsol çıkardım fakat sadece 3 tane oyun var- demesi şuanda ki piyasaya göre çok riskli bir hareket. Belki ileride 4K Switch’i tanıtabilir fakat şuanda Türkiye’de pek tutulmayacak gibi.

Sitemizdeki Epic Games’in vereceği ücretsiz oyunlar haberini okudunuz mu?

İncelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Sizce Nintendo bu ürünü çıkararak mantıklı bir hareket mi yaptı? Cevaplarını yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Haberimizi beğendiyseniz alttaki butonlar beğendinizi gösterebilirsiniz.

Related Articles

Yorum Yap