Ana sayfa » Genel » Nükleer sistemlere Siber saldırı gerçekleşti!

Nükleer sistemlere Siber saldırı gerçekleşti!

by Utku Hasbey Kurban
Nükleer sistemlere Siber saldırı gerçekleşti!

Nükleer sistemlere Siber saldırı gerçekleşti!

Nükleer sistemlere Siber saldırı gerçekleşti! Nereye saldırı gerçekleşti? Neyin peşindeler? 2020’nin son günlerini yaşarken böyle bir olay tekrardan bizleri şaşırttığını düşünmüyorum. ABD’ne düzenlenen bu saldırı, nükleer birimlerin denetiminin de içinde bulunduğu birçok alana siber saldırı gerçekleştirildi. Gelin birlikte inceleyelim!

Neler yaşandı?

Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Güvenlik Yönetim birimine siber saldırı gerçekleştirildi. Siber korsanların açıklamalarına göre ABD’nin nükleer silahlarını kontrolünü sağlayan birimine ve birçok kurumunun saldırı altında olduğu açıklandı. Bu durumun karşısında neler olacağı bilinmemekle birlikte birçok soru işareti bırakıyor. Böyle bir olayın sonucu sadece Amerika Birleşik Devletlerini değil birçok ülkeyi risk altında bırakıyor.

 
Nükleer sistemlere Siber saldırı gerçekleşti!
Neler etkilendi: Bilinmiyor

Saldırının etkilerinin ölçmeye çalışıldığı açıklanırken, henüz hangi birimlerden, hangi birimlere ulaşıldığı  tespit edilemediğini ve bu olayın hasarının aylar sürebileceğini söylenmektedir. Sonuç ne olur bilinmez ama bu seferde insanların tekrardan canı yanmaz.

 Ruslardan şüphe duyuluyor!

Uluslararası basın bu olayın şüphelisinin Rusya olacağını  iddia etti. Başka kaynaklar ise saldırıyı Kremlin’e bağlı  siber korsan gruplarının yaptığı üzerinde durulduğunu yazdı.

Diğer haberlerimize incelemek için tıklayınız.

kaynağımızı incelemek isterseniz.

ilginizi çekebilecek haberlerimize bakabilirsiniz.

Related Articles

Yorum Yap