Ana sayfa » Genel » Film ve Dizi » Oscar’ın Yabancıları İstanbul Modern’de İzleyiciyle Buluşuyor

Oscar’ın Yabancıları İstanbul Modern’de İzleyiciyle Buluşuyor

by Utku Hasbey Kurban

Oscar’ın Yabancıları seçkisi izleyiciyle İstanbul Modern’de buluşacak. 16 Şubat – 8 Mart tarihleri arasında 9. kez düzenlenecek seçkide En İyi Uluslararası Film dalında aday gösterilen 10 film gösterilecek.

İstanbul Modern Sinema bu yıl 93. kez dağıtılacak Akademi Ödülleri yaklaşırken, Yabancı Dilde En İyi Film kategorisinde adı öne çıkan yapımlara yer veren bir seçkiyi Oscar’ın Yabancıları adlı programla izleyiciye sunuyor. Seçkide Oscar adayı olmalarına rağmen aslında Hollywood kulvarının dışında, dünya festivallerinde başarılı olmuş, farklı dil ve kültürlerden filmlerin buluştuğu bir kategori temsil ediliyor.

İstanbul Modern Sinema‘nın geçtiğimiz yıllarda da izleyiciyle buluşturduğu seçkinin bu yılki öne çıkan filmleri arasında Thomas Vinterberg‘in yönettiği ve başrolünde Mads Mikkelsen’ın yer aldığı Druk, Yunanistan’ın adayı, yönetmenliğini Christos Nikou‘nun üstlendiği hafıza ve kimlik kaybı üzerine bir alegori olan Mila, Ukrayna sinemasının parlak yönetmenlerinden Vasyanovych’in distopik bir dünyaya romantik bir mercekle bakan filmi Atlantis ve Alexander Nanau‘nun yönetmenliğini yaptığı bir spor gazetesinde çalışan muhabirlerin hükümet ile sermaye sahiplerinin karıştığı dev bir skandalı ortaya çıkarma hikâyesini anlatan Collectiv yer alıyor.

16 Şubat – 8 Mart tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak olan seçkinin gösterim çizelgesine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Face/Off Filminin Yeniden Çevriminin Yönetmeni: Adam Wingard haberimize gitmek için tıklayınız

Related Articles

Yorum Yap