Ana sayfa » Genel » Film ve Dizi » Phoebe Waller-Bridge, Indiana Jones 5’in Kadrosunda

Phoebe Waller-Bridge, Indiana Jones 5’in Kadrosunda

by Utku Hasbey Kurban
Phoebe Waller-Bridge

Phoebe Waller-Bridge, Indiana Jones 5’te Harrison Ford’a eşlik edecek. James Mangold’un yöneteceği filmin çekimleri bu yaz başlayacak.

Uzun süredir gündemde yer alan fakat  prodüksiyonuna başlanamayan Indiana Jones 5, yeni gelen bir haberle bir anda daha fazla heyecan verici bir projeye dönüştü. Harrison Ford‘un Indiana Jones rolüyle geri döneceği yeni filmin başrollerinde Ford’a “Fleabag” dizisinin yapımcısı ve Emmy ödüllü Phoebe Waller-Bridge eşlik edecek. Phoebe Waller-Bridge’in nasıl bir rolde yer alacağı hakkında herhangi bir bilgi bulunmasa da, filmde yer alacak olması heyecan yaratmaya yetti.

Harrison Ford‘un Indiana Jones rolüyle geri döneceği beşinci filmi, Steven Spielberg’ün yönetmesi bekleniyordu. Ancak Spielberg sürpriz bir kararla filmi yönetmekten vazgeçti. Seriyi, karaktere yeni bir soluk getirebilecek  genç bir yönetmene bırakmak istediğini söyleyen Spielberg, bu kez yapımcılıkla yetinmeye karar verdi. Spielberg’in yerini alan isim ise 3:10 to Yuma, Logan, Ford v Ferrari gibi filmlerle tanınan James Mangold oldu.

Indiana Jones 5’in müziklerini Indiana Jones serisiyle özdeşleşen bir diğer isim olan efsanevi besteci John Williams besteleyecek.

Waller-Bridge ile anlaşılmasının yanı sıra Mangold’un diğer roller için de görüşmelere başladığı ve filmin çekimlerinin bu yaz başlamasını planladığı belirtiliyor. Film 29 Temmuz 2022’de vizyona girecek.

 

Related Articles

Yorum Yap