Ana sayfa » Genel » PlayStation » Sony PlayStation için GamePass gibi bir sistem getirebilir.

Sony PlayStation için GamePass gibi bir sistem getirebilir.

by Utku Hasbey Kurban
Sony PlayStation

Xbox ile PlayStation arasındaki farklara baktığımızda farklardan en göze çarpanlardan biri Xbox tarafında GamePass olması. Sony PlayStation bu sisteme dahil olabilir. GamePass oyunları aylık bir abonelik ile oynayabilmemizi sağlıyor. Bunun içersinde sadece küçük bütceli oyunlar değil büyük bütceli oyunlarda bulunuyor.  Verilen parayı yıllık olarak değerlendirdiği zaman ülkemizdeki bir büyük bütceli oyunların parasına ulaşmıyor. Bu ülkemizde oyun fiyatlarının Konsol taraflarında 700 600 TL civarlarını bulduğu bu dönemde belli bir miktar para verip 100+ oyuna ulaşmak muazzam bir olay. Bunun Xbox tarafında bulunması Xbox’ın zayıf karnı olan PlayStation özel oyunları gibi özel oyunları yok. Bunu Xbox GamePass ile bunu çözebiliyor çünkü o özel oyunlar 700 600 TL olunca Xbox daha avantaja geçiyordu.

Sony bunu gibi bir sistem getirerek kendini bir üst kademeye atabilir. Çünkü insanlar konsolu aldığında ne oynayabilceğini ne kadara ne fiyata oynayacığını düşünüyor. Oyun fiyatları yur dışında 80 euro olması avrupadada pahalı ve millet bundan şikayetci ama firmalar 60 euro oyun başına yetmiyor diye şikayet ediyorlar.

Sony PlayStation GamePass gibi bir sistem hakkında Sony  yetkili isimlerden Jim Ryan gectiğimiz günlerde röportaj’da soru soruluyor. Verdiği cevap şu.

Bu soruya zamanı geldiğinde cevap vereceğim.

Bu cevap PlayStation tarafınada GamePass gibi bir sistemin geliceğini gösteriyor olabilir. Bu Sony tarafı için çok iyi olur. Sizce nasıl olur fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Bir öneceki PlayStation haberimizi okumak isterseniz tıklayınız.

Related Articles

Yorum Yap