Ana sayfa » Genel » Oyun » The Legend of Zelda: Skyward Sword Remaster Geliyor

The Legend of Zelda: Skyward Sword Remaster Geliyor

by Utku Hasbey Kurban
The Legend of Zelda: Skyward Sword

Nintendo, tam 35 yıl önce The Legend Of Zelda oyun serisini piyasaya sürdü. Şimdi ise serinin oyunu olan The Legend of Zelda: Skyward Sword remaster versiyonun çıkacağını oyunculara duyurdu.

The Legend of Zelda: Skyward Sword Remaster

Serinin ilk oyunu 21 Şubat 1986 yılında çıkan seri, günümüze kadar gelmeye devam etti. Nintendo, bu sefer 2011 yılında çıkış yapmış olan The Legend of Zelda: Skyward Sword Remaster versiyonunu çıkaracağını oyunculara duyurdu. Bugüne kadar oyun 4 milyon civarında satmıştı. O yıllarda kendini sevdiren oyun, hala unutulmuş değil. Bu ilgiliyi gören Nintendo ise fırsatı bir daha değerlendirmek için harekete geçti. HD kaplamalarla yeniden dizayn edilen oyun Nintendo Switch’de ilgi görecek gibi duruyor.

16 Temmuzda Çıkış Yapacak

Resmi açıklamalara göre 16 Temmuzda oyuncularla buluşacak. Şirket, hali hazırda The Legend of Zelda: The Wind Waker ve The Legend of Zelda: Twilight Princess isimli oyunların da HD sürümlerini hazırladı.  Ayrıca şirket, oyunla birlikte The Legend of Zelda temasına sahip olan Joy-Con’u da piyasaya sürecek. Bu isteğe bağlı bir ürün olacak. Yani oyunun remaster sürümü ile Joy-Con arasında herhangi bir kontrol bağı bulunmuyor.

2021 Amerikan Yazarlar Birliği Ödülleri Film Kategorisi Adaylarına ulaşmak isteseniz buradan  bakabilirsiniz.

Related Articles

Yorum Yap