Ana sayfa » Genel » Oyun » Ubisoft Yeni Assassin’s Creed Projelerini Duyurdu, Yeni Oyun Yok

Ubisoft Yeni Assassin’s Creed Projelerini Duyurdu, Yeni Oyun Yok

by Utku Hasbey Kurban
Ubisoft

  Ubisoft, yeni hikayeler oyunlar aracılığıyla değil, birden fazla ortakta podcast’ler, kitaplar ve grafik romanlar aracılığıyla anlatılacak. Assassin’s Creed’in evreni, geliştirici Ubisoft’un son derece başarılı franchise’da birden fazla yeni proje duyurmasıyla büyük bir genişleme alıyor, ancak hiçbiri yeni bir oyun içermiyor. Bunun yerine bu yeni AC projeleri, birden çok kitap, podcast ve grafik romanı kapsayacak.

  Ubisoft, her yeni proje üç kategoriden birine girecek: “Klasikler” veya doğrudan oyunlardan uyarlanan hikayeler, “Chronicles” veya yerleşik karakterlerin yer aldığı yeni hikayeler ve yepyeni karakterler ve ayarlar içeren “Orijinaller”. Yeni proje formatları arasında tam romanlar, “manhuas” adlı Çin çizgi romanları ve hikayedeki karakterleri canlandıran seslendirme sanatçılarının yer aldığı “podcast dramaları” yer alacak.

  Bu yeni girişime Ubisoft’a katılan ortaklar arasında, yayın kanadı Aconyte Books, Dark Horse ve VIZ Media aracılığıyla Asmodee Entertainment bulunmaktadır.
Resmi basın açıklamasında “Asya’nın her yerinden pek çok içerik oluşturucunun yenilikçi içerikler sunmasıyla birlikte” dedi. Yayıncılık Direktörü Julien Fabre, resmi basın açıklamasında “Ubisoft için bir öncelik, bölgedeki yetenekli ortaklarla yeni ilişkiler kurmaktı” dedi.


  Açıklanan belirli yeni projelerden bazıları arasında sırasıyla 19. Yüzyıl Japonya, 13. Yüzyıl İskoçya ve 17. Yüzyıl Fransa gibi ilk üç kitap ortamına sahip bir dizi genç yetişkin romanı olan Assassin’s Creed Fragments ve Assassin’s Creed: Blade of Shao Jun, a Assassin’s Creed Chronicles: China’dan Shao Jun ve Lisa adında yeni bir modern zaman kahramanı olan manga serisi.

Ubisoft1

Bu, franchise’ın farklı medyalara ilk girişimi değil, en dikkate değer örnekleri, Michael Fassbender’ın başrolünü oynadığı 2016 Assassin’s Creed uzun metrajlı filmi ve dizi antagonisti Juno’nun hikayesinin sonunu belirleyen 2017 çizgi roman dizisi Assassin’s Creed: Uprising’dir.

Bugün duyurulan yeni hikayelerin her biri hakkında daha fazla bilgi resmi sitede bulunabilir .

Serideki en son oyun, geçtiğimiz Kasım ayındaki Assassin’s Creed Valhalla’ydı ve kısa süre önce bir sonraki indirilebilir içerik paketi Wrath of the Druids’e iki hafta gecikmeli olarak 13 Mayıs’a kadar ertelendi.

Related Articles

Yorum Yap