Ana sayfa » Genel » Xbox » Xbox Live Gold Politikasında Değişikliğe Gidildi

Xbox Live Gold Politikasında Değişikliğe Gidildi

by Utku Hasbey Kurban
Xbox Live Gold

Microsoft yakın zamanda Xbox Live Gold üyeliklerinde bir zam‘a gideceklerini duyurmuştu. Bu kararlarından vazgeçtikleri duyurdular normalde yurtdışında yıllığı 60 dolar olan ücreti 6 aylık 60 dolar olarak değiştireceklerini söylemiştiler. Bunun yanında Xbox Live Gold ile her ay ücretsiz verilen oyunların artık Xbox Live Gold üyeliği zorunlu olmadığını da açıkladı. Bu karardan vazgeçtikten sonra söyle bir açıklamada bulundular.

Bugün büyük bir hata yaptık ve bu konuda bizi uyarmakta haklıydınız. Arkadaşlarla bağlanıp oyun oynama, oyun deneyiminin çok hayati bir parçası ve bunu bizden bekleyen oyuncuların beklentilerini yarı yolda bıraktık. Bu sebeple, Xbox live  ücretlendirmesini değiştirmeme kararı aldık.

 

Biz bu anı bir fırsata çevirerek, Xbox Live’ı oyuncuların deneyiminin merkezine daha fazla oturtacağız. Ücretsiz oyunlar gerçekten ücretsiz olacak ve bunları oynamak için artık Xbox konsollarınızda Xbox live  üyeliğiniz olması gerekmeyecek. Bu değişikliği gelecek aylarda en kısa sürede gerçekleştirmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

 

Eğer hali hazırda Xbox live  üyesiyseniz, yenilemede mevcut fiyat üzerinden ücretlendirileceksiniz. Yeni ve mevcut üyeler Xbox live  üyeliğini bugün ödenen ücret üzerinden aynı şekilde yararlanabilirler. ABD’de, aylık 9,99 dolar, 3 aylık 24,99 dolar, 6 aylık 39,99 dolar, yıllık 59,99 dolar ücretlendirme sürecek.

Phil Spencer(Xbox grubunun başındaki isim), Twitter’da yazarak ilk duyurunun yarattığı tepki yüzünden özür diledi ve bu olanlardan gelecek için ders çıkardıklarını söyledi.

Spencer’ın açıklaması;

Bugün müşterilerimize yaşattığımız öfke ve yoğun duygular sebebiyle özür dileriz. Her zamanki gibi, geri dönüşlerinizden memnunuz. Bu bizim için kıymetli bir öğrenme fırsatı ve bu yaşananlardan kesinlikle öğreneceğimiz çok şey var.

Ülkemizde fiyatları 1Ay 30 lira ve 3Ay 75 lira bakmak isterseniz tıklayınız.

Bir önceki Xbox Live Gold oyunlarını yazdığımız haberimize gitmek isterseniz tıklayabilirsiniz.

Related Articles

Yorum Yap