Ana sayfa » Genel » En İyi » Yabancı Dil Öğrenmek İçin En İyi 5 Uygulama!

Yabancı Dil Öğrenmek İçin En İyi 5 Uygulama!

by Utku Hasbey Kurban
Yabancı Dil Öğrenmek İçin En İyi 5 Uygulama!

Yabancı Dil Öğrenmek İçin En İyi 5 Uygulama! Artık evde kendinizde yabancı bir dil öğrenebileceksiniz. Günümüzde yabancı dil öğrenmek daha da kolay hale gelmiştir. Tabi  yabancı dil öğreniminin gelişmesinde en büyük katkıyı teknolojinin gelişmesi sağlamıştır. Cep telefonlarımızdan bilgisayarlarımıza kadar çoğu elektronik cihazlarımızda birçok işlem gerçekleştiriyoruz. Bu işlemlere artık dil öğrenmeyi de eklemeye ne dersiniz? Hadi gelin bu uygulamalara birazda göz atalım.

  • Quizlet

Quizlet uygulaması aslında sadece dil öğrenmek için kullanılmamaktadır. Yapısını flashcardlar ile oluşturan bu uygulama; ders, sunum ve birçok müfredat konularına ait flashcardlar ile öğrenmeyi sağlarken aynı zamanda daha da eğlenceli hale getiriyor. Android, İOS ve web tabanlı seçenekleri de bulunmaktadır. Buradan Quizlet uygulamasına gidebilir, güzel içerikleri öğrenebilirsiniz.

  • Cambly

Cambly, tamamen ana dili İngilizce olan öğretmenler tarafından İngilizcenizi geliştirebileceğiniz bir konuşma platformlu uygulamadır. Bu uygulama ile pratikler yaparak İngilizcenizi geliştirebilir aynı zamanda uygulamada bulunan ücretsiz metinleri inceleyebilirsiniz. Unutmayın, konuşma bölümü ücretlidir. Andorid , İOS ve web tabanlı seçeneği de bulunmaktadır. Buradan cambly uygulamasına erişebilir, İngilizce öğrenebilirsiniz.

  • Duolingo

Duolingo uygulaması tamamen ücretsiz olup birden fazla yabancı dil öğrenmenizi sağlıyor. Bunu konuşma, dinleme, yazma ve okuma bölümleri ile yabancı dili daha iyi öğrenmenizi sağlıyor. Arkadaşlarınız ile birlikte gün sonu puanlarınızı da karşılaştırabilirsiniz. Android, İOS ve web tabanlı seçenekleri de mevcuttur. Buradan Duolingo uygulamasına buradam  gidebilir ve dil öğrenebilirsiniz.

  • Busuu

Busuu uygulaması  yabancı dil öğrenmek için akla ilk gelen isimlerden birisidir. Bu uygulama pratik, kelime egzersizi yapabilirsiniz. Telaffuz örnekleri, konuşma/ yazma gibi becerilerinizi de geliştirebilirsiniz. Birden fazla dil seçeneğin olması uygulamanın güzel yanlarından birisidir. Android, İOS ve web tabanlı seçenekleri de bulunmaktadır. Busuu uygulamasına buradan ulaşabilir, dil öğrenebilirsiniz.

  • Voscreen

Voscreen uygulaması yabancı diller öğrenmenin eğlenceli yollarından biridir. Diğer uygulamaların  aksine video kesitleri ile kullanıcılarını sıkmadan dil öğretmeye çalışıyor. Bunları filmler, diziler, müzikler ile yaparak kullanıcılarını da sıkmamış ve eğlendirmiş oluyor. Andorid, İOS ve web tabanları seçenekleri de bulunmaktadır. Voscreen uygulamasına buradan erişebilir ve dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Related Articles

Yorum Yap