Ana sayfa » Genel » Oyun » Yeni Battlefield Oyunu Mobil Cihazlar İçin Geliyor

Yeni Battlefield Oyunu Mobil Cihazlar İçin Geliyor

by Utku Hasbey Kurban

EA’in en çok bilinen FPS oyunu Battlefield, Industrial Toys ile birlikte mobil cihazlar için yeni bir oyun ile birlikte geliyor. Oyun 2022 yılında biz oyuncular ile buluşacak. Çıkan oyun mobil odaklı olacak.

Oyunun dağıtıcısı EA, geliştiricisi ise önceki Battlefield ve Star Wars Battlefront geliştiricisi DICE. Projeni duyuran DICE genel müdürü Oskar Gabrielson tamamen yeni ve farklı bir battlefield oyunu olacağını bunu yanında “savaşı akıllı telefonlara ve tabletlere getireceğini” belirtti.

Yeni Battlefield

Industrial Toys ise Bungie kurucusu olan Alex Seropian tarafından 2012 yılında kurulun bir mobil oyun firmasıdır. 2018 yılında EA tarafından satın alındı. Bundan önce yaptıkları oyun ise Midnight Star.

DICE genel müdürü Oskar Gabrielson, yeni platformlara battlefield prototipi çıkarmak için çalıştıklarını söyledi. Kendi söylediği sözlere bakılırsa oyunu karşılaştığımız Battlefield oyunlarına benzemeyeceğini söylüyor.

Yakın tarihlerde ise alıştığımız türden bir battlefield oyunu göreceğiz. Aradan 3 yıl geçti ve yeni bir battlefield oyunu görmedik. Yakın bir zamanda duyurusunu ve ya tanıtımını görebiliriz. Bundan önceki battlefield oyunu 2.Dünya savaşında geçiyordu. 2018 Yılında PC, PlayStation 4 ve Xbox one için çıkış yaptı. Göreceğimiz bu mobil oyun muhtemelen devam edecektir daha fazla firma mobil odaklı oyun geliştireceğini düşünüyorum.

Related Articles

Yorum Yap